آموزش استفاده از اتوی مو

ارسال شده در تیر ۳۰ام, ۱۳۹۵ موضوع دسته‌بندی نشده توسط

 

مطلبی که در ادامه می بینید روش درست استفاده از اتوی مو را آموزش میدهد، با ارشاکو همراه باشید. . .

 

اتو مو

 

همانطور که می دانید از  اتوی مو برای صاف کردن موها استفاده می شود و روشی برای زیبا نمودن موهاست.  البته هر شخصی با توجه به جنس و حالت موهای خود از اتوی مو استفاده می کند. برای مثال صاف کردن موهای فر ، زمان بیش تری نسبت به موهای موج دار لازم دارد یا این که موهای فر را باید با حرارت بالاتری اتو کشید ، اما موهای صافی که فقط موج دارند ، حرارت و زمان کم تری می خواهد.

چگونه موهای خود  را اتو کنیم ؟

برای استفاده از دستگاه اتو مو،ابتدا موها را با شامپوی مناسب شسته و از نرم کننده های مو استفاده کنید. قبل از اتو کشیدن،حتما آب موها را به طور کامل بگیرید و با سشوار خشک کنید.

البته اتوی موی سرامیکی حرفه ای، یون های منفی و حرارت مادون قرمز تولید می کند که هنگام صاف کردن موها، رطوبت آنها را حفظ می کند.

بر روی اتوی مو، در کنار کلید ON یک قسمت مدرج هم برای تنظیم میزان حرارت وجود دارد که می توانید با آن درجه حرارت مورد نظر خود را تنظیم کنید. قسمت های ضخیم تر و وزوزی تر موها حرارت بیشتری لازم دارد. اگر موهای تان نازک و شکننده است، برای جلوگیری از آسیب دیدن آن ها، مطمئن شوید که اتو را روی حرارت کم تنظیم کرده اید.

برای موهای تقریباً صافی که فقط موج دارند و می خواهید آن ها را صاف کنید حتماً قبل از اتو، مقداری واکس مو یا کرم مو به نوک انگشتان زده و به همه جای موها بمالید تا پوششی بین موی شما و اتو قرار بگیرد و از سوختن موها جلوگیری کند، چون که این موها نسبت به موهای فر، شکننده تر و ضعیف هستند و مقاومت کمتری دارند، اما در مورد موهای فر، قبل از اتو فقط از براق کننده ها استفاده شود و از واکس و کرم مو بعد از اتو، آن هم برای گرفتن خورده موهای روی سر و مو خوره ها، به مقدار خیلی کم کف دست ها زده و روی موها بکشید. ( استفاده ی مقدار زیادی از واکس و کرم بعد از اتو در موهای فر، موها را وز می کند و قبل از آن هم در صاف کردن موها شما را دچار مشکل می سازد.)

برای موهای خیلی فر بعد از یک بار اتو کشیدن همه ی موها با لایه های نازک، مقدار کمی واکس مو را کف دست ها زده و روی موها بکشید و بعد دوباره با جدا کردن لایه های ضخیم تر مو آن ها را اتو کنید تا کاملاً لخت و صاف شوند.

موهای تان را به چند قسمت تقسیم کنید. تعداد این قسمت ها به ضخامت موهای شما بستگی دارد. قسمتی را که در حال حاضر استفاده نمی کنید، با سنجاق یا کلیپس ببندید تا هر بخش را به طور جداگانه صاف کنید.

یک راه آسان برای آن، این است که همه قسمت هایی را که در حال حاضر استفاده نمی کنید، بالای سرتان یا پشت شانه های تان جمع کنید، سپس هر بخش را برای صاف کردن، به طور جداگانه جلوی شانه تان بیاورید.

اتو را تا حدی به ریشه هر قسمت از موهایتان نزدیک کنید که پوست سرتان را نسوزانید، یعنی این که که صاف کردن موها را باید با فاصله از پوست سرتان شروع کنید.

اتو مو

سپس اتو را محکم ببندید تا دو طرف داغ اتو با موهایتان در تماس باشد و موهای تان بین آن قرار بگیرد. اتو را خیلی محکم نگیرید، زیرا یک خط مرزی در بالای موهای تان، محلی که صاف کردن را از آنجا شروع کرده اید، ایجاد می کند. به علاوه اتو را به مدت طولانی در یک نقطه نگه ندارید که این کار هم روی موهایتان خط می اندازد.

اتو را در طول موهای تان پایین بکشید. این حرکت شما باید یک حرکت رفت و برگشت روان و ثابت از ریشه ی موها تا انتهای آن باشد. مهم ترین قسمت این روش این است که اتو را روی هر بخش از موها به مدت طولانی نگه ندارید. انجام این کار می تواند به موهای تان آسیب برساند و چین های نازیبایی روی آن ایجاد می کند.

اگر موهایتان مستعد وز شدن است، بلافاصله بعد از صاف کردن هر قسمت، روی آن اسپری یا سرم مو بزنید. از استفاده کردن از این مواد قبل از صاف کردن موها خودداری کنید، چرا که ممکن است با فرایند صاف کردن موها تداخل داشته باشد و روی آن اثر منفی بگذارد و هم چنین باعث آسیب رسیدن به موها یا اتو شود.

هر بخش را چندین بار اتو بکشید تا موهایتان کاملاً صاف شود. بسته به ضخامت موهای تان، ممکن است فقط یکبار اتو کشیدن کافی باشد، یا اینکه مجبور باشید هر قسمت را چندین بار اتو بکشید.

هم چنین قدرت اتوی مو هم تعیین کننده تعداد دفعات لازم برای اتو کشیدن قسمت خاصی از موهای تان است.

با تنظیم درجه حرارت پایین تر، مجبورید هر قسمت از موهایتان را دفعات بیشتری اتو بکشید.

اگر دیدید که از اتو بخار بلند می شود مضطرب نشوید؛ بخار در نتیجه تماس سرامیک داغ با هر گونه رطوبت باقی مانده روی موهای تان ایجاد می شود. با این حال اگر بوی سوختگی مو را احساس کردید، بلافاصله حرارت اتو را کم کنید.

نکاتی که در اتو کردن مو  لازم است بدانید:

 

چگونه از اتوی مو استفاده کنیم ؟

 

اطمینان حاصل کنید که قبل از استفاده از اتو، موهای تان تمیز، خشک و برس کشیده شده است.

سعی کنید زیاد به موهای تان دست نزنید، انگشتان تان می تواند چربی زیادی تولید کند.

موهای رنگ و هایلایت و مش شده را حتماً قبل از اتو با مقدار کمی واکس مو بپوشانید تا کمتر آسیب ببینند، زیرا دکلره و رنگ مقاومت مو را در برابر حرارت کم می کند و به راحتی با گرم شدن موها،آن ها از وسط شکسته و می ریزند.

برای احتیاط و ایمنی، همیشه اتوی خود را پس از استفاده، خاموش کنید. اتویی که به صورت روشن به حال خود رها شده باشد، یا ممکن است بشکند و یا موجب آتش سوزی شود.

وقتی از اتو در نزدیکی گردن و گوش تان استفاده می کنید مواظب باشید، چون به راحتی می توانید دچار سوختگی شوید.

 

استفاده ی مکرر و زیاد از اتوی مو باعث ریزش و کم شدن و فاصله انداختن بین موها خواهد می شود، پس بهتر است تنها در مواقع خاص و گاهی اوقات این کار را انجام دهید.

از یک شانه استفاده کنید. وقتی دارید یک قسمت را صاف می کنید، با استفاده از یک شانه دندانه ریز، نیم اینچ پایین تر از قسمتی که اتو می کنید را شانه کنید و به پایین بروید.

برای جلوگیری از چین خوردن موهای تان، اتو را در یک نقطه نگه ندارید و مدام آن را از بالا و قسمت ریشه ها به طرف پایین موهایتان حرکت دهید.

اتوی مو بسیار داغ است. آن را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

از اتو کشیدن موها خودداری کنید، مگر در موارد شینیون یا مدل های فانتزی خاص که باید مو سفت و چسبنده شود.

حالت موی طبیعی، زیباترین حالت مو برای هر کدام از ماست، پس آن را حفظ کنیم.

 

۹۷۰x90

نظرات بسته شده.