چند عود خوش بو را می شناسید؟

ارسال شده در مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۵ موضوع عطر و ادکلن توسط

در مطالب پیش در مودر عودها و استفاده های آنها بحث کردیم در این بخش در مورد خواص چند عود دیگر حرف میزنیم. هر چند که عود ها مارا به یاد دود کردن می اندازند، ولی واقعیت این است که اسانس و رایحه عود ها را در عطر و ادکلن هم می توان یافت. مثلا شما به یک فرشگاه عطر سر بزنید و در مورد هر عطری که انتخاب می گنید به مواد و ترکیبات آن توجه کنید، حتما متوجه  می شوید که در رایحه برخی عطرها از انواع عود ها استفاده شده است. شاید تهیه هر یک از این عودها برای شما سخت باشد و یا شاید از بوی تند و غلیظ عودها خوشتان نیایید و یا هم اتاقی شما آن را نپسند، ولی کمتر کسی پیدا می شود که بوی ادکلن ملایمی را دوست نداشته باشد. پس می توانید برای اینکه هم عود داشته باشید هم  آن مشکلات را نداشته باشید از رایحه های ملایم عود ها در عطر ها ی مختلف استفاده کنید.

خواص عود یاس (Jasmine):

پخش رایحه عطر یاس در فضا نقش موثری در آرامش روانی و ایجاد یک فضای عاشقانه دارد . عطر ملایم یاس خاطره انگیز تشکیل شده از یک میلیون شکوفه های کوچک سفید است . عود یاس برای رفع اختلالات خلق و خوی، رفع استرس و اضطراب و آرام بخشی کاربرد دارد.تحقیقات محققین نشان می ‌دهد: بوی شیرین گل یاس به اندازه والیوم آرامش بخش است و بدون هیچ عارضه جانبی اعصاب را تسکین می ‌دهد.

خواص عود رز (Rose) :

رایحه ای منحصر به فرد از یک میلیون گل رز ، یک منبع از خلوص متعالی به عنوان آرامش بخش ، رفع اختلالات خلق و خوی، ضد استرس و اضطراب، رفع کابوس شبانه و رفع افسردگی می باشد.

خواص عود خورشید (Sun) :

عود خورشید ؛ سرشار از انرژی و سرزندگی است.

خواص عود توت فرنگی (: (Strawberry

نقش این عود ایجاد عشق، شانس و دوستی است.

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>