یک وسیله ضروری برای سلامت نوزادان

ارسال شده در شهریور ۱۲ام, ۱۳۹۵ موضوع مادر و کودک توسط

امروزه محققان و دانشمندان به اهمیت شیر مادر  به طور کامل پی برده اند و اینکه شیر مادر را به هیچ وجه نباید از نوزاد گرفت را تاکید می کنند. می دانیم که شیر مادر ضریب هوشی نوزد را افزایش می دهد، از بیماری های مختلف حفظ می کند و به سلامتی کلی نوزاد کمک می کند. شیر مادر نه تنها یک غذای کامل که یک پشتیبان برای روزهای بعدی زندگی است. در ادامه مختصری از شیردوش مادر گرفته می شود و این بحث را در آینده بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نتیجه تصویری

تمام شیردوش ها از چند بخش اساسی تشکیل شده اند. پوشش سینه: جام مخروطی شکل که ابتدا نوک سینه و قسمتهای رنگی اطراف آن را پوشش می دهد.
پمپ: محفظه مجوف نرم که شیر را بیرون می کشد. پمپ ممکن است که به قسمت پوشش سینه شیردوش وصل شده باشد یا به وسیله یک تیوب پلاستیکی به پوشش سینه وصل شود.  ظرف شیر: یک ظرف قابل جدا شدن است که زیر قسمت پوشش سینه شیردوش قرار گرفته است و به مجرد اینکه شیر، پمپ زده می شود در آن جمع می شود. این ظرف معمولاً قابل استفاده مجدد یا یک بار مصرف است که شیر را درخود ذخیره کرده یا به نوک سینه وصل می شود و هنگام غذا خوردن نوزاد از آن استفاده می شود.

شیردوش‌ها انواع مختلفی دارند ولی کلاً به دو دسته تقسیم می‌شوند: دستی (که با دست مورد استفاده قرار می‌گیرند) و برقی (یا باتری دار). اکثر خانم‌ها تقریباً یکی از این دو نوع را ترجیح می‌دهند.

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>